Tagi

Podobne artykuły

Książka ,,Metro 2034″

Czy książki warto czytać? Jeśli tak, to jaką? Czy książki są ciekawe? Po co mi książki, to strata czasu? Te pytania zadawało sobie wielu ludzi. Postaram się odpowiedzieć na pytania jaką książkę warto przeczytać.

,,Metro 2034″ to książka z serii,,Metro 2033/4/5″. Autorem tej serii jest rosyjski pisarz Dmitry Glukhovsky, na którego koncie są takie bestsellery jak ,,Futu. re” lub ,,Witajcie w Rosji”. Na podstawie serii ,,Metro 2033/4/5″ powstały gry takie jak ,,Metro 2033″ czy ,,Metro: Last light”. Wróćmy jednak do książki, o której ma być ten artykuł. Akcja rozgrywa się w moskiewskim metrze, w 2034 roku.

Jej główni bohaterowie to: Nikołaj Iwanowicz, zwany Homerem, Sasza oraz Hunter. Każdy z nich ma inny charakter. Ten pierwszy to staruszek, który w świecie przed tym, jak rakiety atomowe uderzyły w Moskwę, był pomocnikiem maszynisty. Dziewczyna urodziła się już w metrze i wraz z ojcem została zesłana na niezamieszkaną stację i jedynym sposobem na zdobycie pożywienia była sprzedaż przedmiotów z powierzchni. Ojciec Sasza przyjmował za każdym razem dawkę promieniowania i był narażony na wielkie niebezpieczeństwo ze strony mutantów. Hunter to bezwzględny zabójca z tajemniczą przeszłością. Głównym wątkiem powieści jest epidemia, która wybuchła na stacji Tulska. Bohaterowie szukają sposobu na pozbycie się epidemii, lecz końca nie zdradzę. Zachęcam do przeczytania, a na zachętę fragment:

,,Nie wrócili ani we wtorek, ani we środę, ani nawet we czwartek, umówiony jako termin ostateczny. Pierwszy posterunek pełnił służbę przez całą dobę i gdyby wartownicy usłyszeli choć echo wołań o pomoc, dostrzegli słaby odblask światła na wilgotnych, ciemnych ścianach tunelu, to naprzód, w kierunku Nachimowskiego Prospektu natychmiast wysłano by oddział szturmowy.”
Naprawdę polecam nie tylko książkę,,Metro 2034″, ale też całą serię,,Metro 2033/4/5″ oraz pozostałe książki, które napisał Dmitry Glukhovsky. Zachęcam też do zagrania w obie gry, które są jak książki, może trochę gorsze. Pełne zwrotów akcji, tajemniczości, akcji.