Dolny Śląsk dla miłośników przyrody Lut13

Tagi

Podobne artykuły

Dolny Śląsk dla miłośników przyrody

Kusi rewelacyjnym zagospodarowaniem, gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych oraz miejscami, w których każdy z nas bez problemów znajdzie tanie noclegi. Przyciąga tajemniczymi historiami oraz zabytkami, które często stają się głównym motywem krajoznawczej wycieczki po tej części kraju. Warto jednak pamiętać, że Dolny Śląsk to kraina wyjątkowa i dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek na łonie natury. Jakimi atrakcjami ten niezwykły region może zadziwić miłośników przyrody?

Gdzie warto się wybrać, by w czasie pobytu na terenie Dolnego Śląska móc poszerzyć swą wiedzę na temat jego przyrody i docenić jego naturalne bogactwo? Jednym z tych miejsc, które cieszą się największym uznaniem wśród turystów odwiedzających Dolny Śląsk, są Karkonosze. Kuszą wycieczki na Śnieżkę, wielu wrażeń dostarczają też wędrówki w rejonie Szrenicy. Warto jednak pamiętać, że nie tylko tereny Karkonoskiego Parku Narodowego mogą oczarować odwiedzających ten region turystów. Kuszą przepiękne Góry Stołowe, które przyciągają swą geologiczną budową i imponującymi, skalnymi labiryntami, kusza Góry Izerskie, na terenie których można podziwiać wspaniałe torfowiska. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczą miłośnikom przyrody Rudawy Janowickie, znane z takich atrakcji, jak Sokoliki oraz unikalne Kolorowe Jeziorka. Gdzie jeszcze warto się wybrać w trakcie przyrodniczej wycieczki po Dolnym Śląsku? Zachwycą nas tereny Książańskiego Parku Krajobrazowego oraz masyw Śnieżki, niezapomnianych wrażeń mogą nam też dostarczyć wędrówki po terenie Borów Dolnośląskich.

Efekt? Przyrodnicze atrakcje, cenne zabytki i tanie noclegi sprawiają, że Dolny Śląsk staje się jednym z najważniejszych regionów turystycznych w naszym kraju.