Tagi

Podobne artykuły

Trądzik: wróg nastolatków i dorosłych

Teoretycznie taka przypadłość jest problemem osób wkraczających w okres dojrzewania, w praktyce trądzik może zaatakować nas w każdym wieku. Problemy z trądzikiem nie zawsze przecież związane są z wiekiem, a na pojawienie się szpecących i bolesnych nieraz wyprysków wpływać może wiele czynników. Jakich?

Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn poważnych problemów z trądzikiem są zmiany hormonalne, mające istotny wpływ na stan iż drowie skóry nastolatków oraz kobiet, w przypadku których znaczny wpływ na wygląd i stan zdrowia wywiera cykl menstruacyjny. Trądzik nie może być jednak traktowany tylko i wyłącznie jako problem powiązany z hormonami. Cera trądzikowa może być przecież i skutkiem niewłaściwej diety, i efektem nieodpowiedniej pielęgnacji. Bez względu na to, jakie są w danym przypadku przyczyny problemów z trądzikiem, tego typu zmiany skórne nie mogą być lekceważone.

Dlaczego? Bo trądzik może pozostawić po sobie sporo uciążliwych pamiątek w postaci blizn oraz nieestetycznych przebarwień. Jaka pielęgnacja skóry będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, którym życie utrudnia trądzik? Te osoby, które narzekają na problemy z trądzikiem, z pewnością docenią moc kremów wzbogaconych retinolem. Kwas ten świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem, ma też dobry wpływ na ogólny stan naszej skóry. Cera trądzikowa może też wymagać specjalistycznego podejścia i zastosowania tych kosmetyków, w których znajdują się antybiotyki. Decyzję o rozpoczęciu takiej kuracji podjąć powinien jednak tylko i wyłącznie dermatolog – lekarz, z którego porady z pewnością warto skorzystać przed rozpoczęciem walki z uciążliwymi pryszczami i zmianami trądzikowymi.