Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2019 Lut11

Tagi

Podobne artykuły

Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2019

W 2019 roku będą miały miejsce różne wydarzenia sportowe, na które z pewnością niecierpliwie czeka niejeden kibic. Przede wszystkim końcem lutego odbędzie się chyba najważniejsza impreza sportowa roku, czyli mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Dla polskich kibiców z pewnością kojarzą się one głównie ze skokami narciarskimi. Jest to jedyna dyscyplina należąca do narciarstwa klasycznego, w której polscy zawodnicy mają szansę na medal. I to bardzo dużą szansę: drużynowo będą oni bronić złotego medalu sprzed dwóch lat.


W dniach 1- 3 marca w Szkocji odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Tam również polscy mają szansę na zdobycie kilku medali m.in. w biegach, skokach o tyczce, czy skokach w dal. W niemal tym samym czasie rozpoczną się mistrzostwa świata w kilku innych zimowych dyscyplinach, kolejno: bobsleje, biathlon, short track i łyżwiarstwo figurowe.


Końcem kwietnia odbędą się mistrzostwa świata w tenisie stołowym. Jest to trochę mniej popularna siostra tenisa ziemnego, który króluje na portalach bukmacherskich. Jednak tenis stołowy również cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Maj będzie miesiącem, który upłynie pod znakiem piłki nożnej. Wprawdzie nie odbędą się ani Mistrzostwa Europy ani Mistrzostwa Świata, jednak będą miały miejsce trochę mniejsze eventy takie jak np.:

Final Pucharu Polski w piłce nożnej,
Piłkarskie mistrzostwa Europy do  lat 17,
Piłkarskie Mistrzostwa świata do lat 20,
Finał piłkarskiej Ligi Europy.

W czerwcu ciąg dalszy piłkarskich emocji. W połowie miesiąca odbędą się eliminacje do piłkarskich mistrzostw Europy z udziałem Polski. W pierwszym meczy, który będzie miał miejsce 7 czerwca Polacy zagrają z Macedonią. Natomiast w drugim meczu 10 czerwca do rywalizacji włączy się Izrael.  Ponadto w dniach 14 czerwca do 7 lipca odbędzie się Copa America, czyli najważniejszy turniej piłki nożnej w Ameryce Południowej. 
W lipcu odbędzie się Wimbledon, czyli najbardziej znany turniej tenisowy. Prawdziwa gratka dla kibiców. Kolejnym ciekawym wydarzeniem sportowym, które będzie miało miejsce w 2019 roku będą sierpniowe mistrzostwa świata w badmintonie oraz wrześniowe mistrzostwa świata koszykarzy oraz mistrzostwa świata siatkarzy. Końcem września odbędzie się kolejne ważne wydarzenie dla fanów lekkiej atletyki, czyli mistrzostwa świata. Rok zakończy się kolejnym Pucharem Świata w skokach narciarskich, którego nieodłączną częścią będzie już 68. Turniej Czterech Skoczni. 

Więcej przeczytasz na stronie https://baseball-statistics.com