Biorezonans Sie09

Tagi

Podobne artykuły

Biorezonans

Biorezonans. To słowo wydaje się znajome zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się alternatywnymi metodami leczenia lub też pseudonauką. Czasem słyszy się je w telewizji lub radio albo też widzi w internecie, ale czy wiesz co tak naprawdę znaczy i do czego się wykorzystuje biorezonans? Dalsza część artykułu stanowi wyjaśnienie tego pojęcia.

 

Biorezonans – co to jest i do czego służy?

Biorezonans jest zwany również diagnostyką lub terapią metodą biorezonansu. Służy do wykrywania i leczenia chorób takich jak nowotwory. Jego działanie nie zostało potwierdzone naukowo. Biorezonans jest zaliczany do metod medycyny niekonwencjonalnej, a jego skuteczność jest porównywana do efektu placebo.

 

Jak wygląda leczenie za pomocą biorezonansu?

Specjalne urządzenie służące do przeprowadzenia leczenia biorezonansem posiada połączone z nim elektrody, które są zakładane na skórę pacjenta lub przez niego trzymane w rękach (opcja dostępna w gabinecie BioAnna). Emitują one zmienne pole elektromagnetyczne, które rzekomo leczy komórki chorego poprzez ich stymulację i odwrócenie zmian chorobowych. Drobnoustroje chorobotwórcze są wprowadzane w drgania, co skutkuje ich rozpadem. Terapia ma również wzmacniać energię człowieka oraz wpływać pozytywnie na pracę organów. Komórki mają naturalną częstotliwość rezonansową, która zmienia się pod wpływem stanu zdrowotnego pacjenta. W ten sposób możliwe jest postawienie diagnozy. Biorezonans zwykle jest stosowany do wykrycia zaburzeń hormonalnych, stresu, określenia stanu układu odpornościowego, poziomu energii i niedoboru witamin. Natomiast jego zastosowanie jest polecane przy leczeniu alergii, zespołu chronicznego zmęczenia, zaburzeń snu oraz zaburzeń hormonalnych, chorób psychosomatycznych i uzależnienia od nikotyny. Proces nie jest przyjemny, trwa około dwie godziny w zależności od rozległości zmian chorobowych, a w trakcie możliwe jest występowanie mrowienia w rękach, a także rozdrażnienia.

 

   Jakie występują przeciwwskazania do terapii biorezonansowej?

  • ciąża
  • nadpobudliwość psycho-ruchowa
  • przyjmowanie leków antydepresyjnych
  • stan pobudzenia psychicznego
  • posiadanie rozrusznika serca lub innych urządzeń w ciele
  • upojenie alkoholowe lub narkotyczne

Natomiast należy skonsultować się z lekarzem/ diagnostą jeżeli:

  • występują otwarte rany na dłoniach
  • pacjent jest po zawale lub wylewie
  • występuje silna alergia na metale
  • występują zaburzenia pracy narządów takich jak serce, nerki, wątroba

Terapia biorezonansowa nie powinna zastąpić tradycyjnego leczenia. Jeżeli jednak wszelkie dostępne sposoby zawiodły można zdecydować się na metody medycyny alternatywnej pod warunkiem wcześniejszego dogłębnego poznania działania, przeciwwskazań i ewentualnych skutków ubocznych poszczególnych terapii. Konieczne jest również skonsultowanie się ze specjalistą i lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek kroków na własną rękę.