Jak być dobrym sprzedawcą internetowym? Kwi12

Tagi

Podobne artykuły

Jak być dobrym sprzedawcą internetowym?

Sprzedaż w Internecie zwykle prowadzona jest poprzez duże portale aukcyjne albo sklepy internetowe. Obecnie wiele osób decyduje się na taką formę działalności gospodarczej często nie doceniając skali jej trudności. Wiele sprzedawców myśli, że jeśli nie widzi swojego klienta twarzą w twarz to nie musi go traktować zbyt poważnie.

Niektórzy są także przekonani, że internetowi klienci nie będą reklamować produktów, odsyłać ich czy zgłaszać się do urzędów konsumenckich. W praktyce okazuje się, że jest inaczej. Urzędy skarbowe bardzo często otrzymują donosy od internetowych kupujących, którzy skarżą się na przykład na nie otrzymanie paragonu. Jak wiec widać internetowych klientów trzeba traktować tak samo poważnie jak klientów w sklepie stacjonarnym. Aby być dobrym sprzedawcą trzeba mieć wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach.

Handel przedmiotami jednorazowymi o słabej jakości szybko się mści. Aby odnieść sukces trzeba umieć rozpoznać potrzeby swoich klientów i zaspokoić je. Tutaj bardzo ważny jest poziom obsługi klienta. Sprzedający powinien być dostępny i chętny do odpowiadania na pytania. Zamówione towary trzeba solidnie pakować i niezwłocznie wysyłać do klienta. Nie warto oszczędzać na przesyłkach bo tu liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Wobec klienta trzeba być uczciwym. Jeśli zamawia metr bieżący materiału to przysyłamy właśnie tyle albo nieco więcej natomiast nigdy mniej. Nie zawyżajmy sztucznie kosztów wysyłki bo klienci szybko to wyłapują. Warto też być elastycznym i starać się zaspokajać indywidualne potrzeby danego klienta.