Jak wybrać muzykę na wesele ? Maj08

Tagi

Podobne artykuły

Jak wybrać muzykę na wesele ?

Z pewnością nie jedna para zastanawia się nad tym, jaką muzykę wybrać na wesele. Czy też należy wpleść w repertuar weselny ulubione piosenki, które to kojarzą się ze wspólnymi chwilami? Bądź też hity ukochanego zespołu, który to zwykle nie kojarzy się z muzyką biesiadną? W jaki sposób poszukać złotego środka? 

Jaka muzyka na czas posiłków?

Jeśli bliski jest nam szczególnie jakiś  konkretnie gatunek muzyczny, a nie szczególnie nadaje się on do tańczenia wówczas można wybrać ulubione kawałki oraz puszczać je nieco ciszej podczas posiłków.  W tej sytuacji doskonale więc sprawdzą się zarówno ballady rockowe, jak również klasyczne standardy jazzowe, muzyka klasyczna, r’nb’, chill out bądź nawet reggae. Lekkie przyciszenie muzyki sprawi, iż goście będą mogli swobodnie rozmawiać. Jest to  doskonały pomysł, aby para młoda usłyszała na weselu swoje ulubione piosenki, przy czym jednocześnie playlista w czasie zabawy odpowiadała większej ilości gości.

Jaka muzyka do tańca oraz zabaw?

Muzyką, która zdecydowanie najlepiej sprawdza się, w czasie wesela, są  to przeboje, którzy znają oraz lubią wszyscy. Najlepiej zdecydować się na przeplatanie hitów zarówno tych nowszych , jak starszych, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Podobnie też powinno się postępować z gatunkami muzycznymi.  Jeśli playlistę chcecie ułożyć sami wówczas warto sprawdzić  i zorientować się jakie są zestawienia najlepszych piosenek tanecznych. O ile udana zabawa nie koniecznie musi oznaczać muzykę disco polo bądź biesiadne przyśpiewki, to jednak niektóre z nich warto ująć w repertuarze.

Może warto zasięgnąć opinii w internecie?

Tutaj polecamy serwisy z opiniami i katalogi ślubne jest ich bardzo dużo na rynku jednak najbardziej podobał nam się serwis www.modnewesele.com tutaj jest wszystko przejrzyście napisane, i właściciele serwisu bardzo chętnie pomagają.

Może warto zasięgnąć opinii znajomych  ?

Bardzo często zdarza się, że znajomi pary młodej mają pomysły na niewielkie występy, czy prezentacje bądź pokazy, które to są często miłą niespodzianką dla nowożeńców. Dzięki nim własnie wesele nabiera naprawdę osobistego charakteru, z kolei łzy wzruszenia pary młodej są często nagrodą dla autorów.

Jaka muzyka będzie najlepsza do gier i zabaw?

Osobną sprawą jest karaoke bądź też inne zabawy muzyczne podczas  wesela. Warto pomyśleć o ich wdrożeniu w program przyjęcia weselnego, bo integrują gości a także sprawiają, że atmosfera staje się luźniejsza. Polecam zdecydowanie krótsze zabawy, aniżeli długie mogą gości znudzić bądź też  zniechęcić. Pomysły na dodatkowe rozrywki dla gości można by podzielić na kilka krótkich przerw pomiędzy jedzeniem a posiłkami.

A czego powinniśmy się wystrzegać, aby uniknąć muzycznych wpadek?

Na koniec krótkie podsumowanie w postaci mało trafionych pomysłów na weselną playlistę:

-wybór piosenek w jednym i tym samym stylu muzyczny

-playlista, składająca się tylko i wyłącznie z najnowszych hitów

-nadmierna ilość ballad i romantycznych piosenek o miłości,

-piosenka „Windą do nieba” jako temat muzyczny na pierwszy taniec

Warto zatem zapoznać się z krótkim poradnikiem odnośnie doboru jakże istotnego elementu jakim jest muzyka w dniu wesela. Powinno się postawić na różnorodność , zważywszy  na to , iż goście są w różnym wieku a także mają inne gusta, ponadto unikać przesadnej tandety.